Regionalne Centrum Biznesu

Regionalne Centrum Biznesu jest firmą powołaną w 1998r. do obsługi Śląskiego Klubu Biznesu. Zatrudnia specjalistów, których zadaniem jest promocja idei, w oparciu o które funkcjonuje Klub, a więc wzajemna pomoc i wsparcie członków Klubu, integracja środowiska śląskiego biznesu, a także działalność rynkowa zgodna z zasadami Fair Play.

Specjaliści zatrudnieni w RCB mają na swoim koncie organizację wielu udanych spotkań gospodarczych, naukowych i towarzysko - integracyjnych. Dzięki ich umiejętnościom, energii i zapałowi Klub poszczycić się może tak dużą liczbą członków.

Profesjonalne przygotowanie merytoryczne oraz bardzo dobra znajomość rynku lokalnego zdecydowały, że Krajowa Izba Gospodarcza oraz Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym powierzyli Regionalnemu Centrum Biznesu administrowanie na terenie województwa śląskiego, mazowieckiego i opolskiego Programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości "Przedsiębiorstwo Fair Play". Jego główna idea to promocja etyki w grze rynkowej, czasowego wywiązywania się ze zobowiązań wobec Skarbu Państwa i kontrahentów, pełnego kultury i taktu podejścia do klientów.

Regionalne Centrum Biznesu jest członkiem założycielem Ogólnopolskiego Forum Promocji Biznesu - stowarzyszenie zrzeszającego Centra Promocji Biznesu z terenu całego kraju, które za cel postawiły sobie promocję polskich przedsiębiorstw osiągających spektakularne wyniki gospodarcze połączone z przestrzeganiem etyki gospodarczej oraz poszanowaniem środowiska naturalnego. Najważniejszymi projektami realizowanymi przez Forum sa konkursy gospodarcze - Polski Sukces oraz Firma Bliska Środowisku.
Od 1998r. współpracujemy z wyższymi uczelniami śląskimi, Konsulatem Republiki Czeskiej, konsulatami honorowymi Peru, Rumunii oraz Słowenii oraz szeregiem organizacji gospodarczych zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Do jednych z ważniejszych osiągnięć Regionalnego Centrum Biznesu należy wydawanie dwumiesięcznika "Inicjatywy Gospodarcze".

Regionalne Centrum Biznesu to również miejsce, gdzie można uzyskać informacje na tematy nurtujące każdego przedsiębiorcę. Bogata oferta szkoleń, sympozjów, misji handlowych oraz spotkań towarzyskich daje gwarancję nawiązania owocnych kontaktów handlowych, spotkania z wybitnymi specjalistami reprezentującymi różne dziedziny wiedzy, a także miłego spędzenia czasu.

Zachęcamy więc do korzystania z usług Regionalnego Centrum Biznesu. Przemawia za tym nasze doświadczenie, fachowość, przygotowanie merytoryczne oraz długoletnia działalność na śląskim rynku.

Członkowie Śląskiego Klubu Biznesu


Partnerzy